O projektu

První poločas je něco, co už skončilo a nedá se vrátit. Snad jenom, občas, aspoň trochu napravit. Nebo se z něj poučit.

Podobné je to s historií, včetně té sportovní. Právě jí se věnuje web První poločas.

Nemám ambice popisovat ji v plné šíři, tzv. vyváženě a reprezentativně. Chci jen dát dohromady pár příběhů, které mě zaujaly, převážně ze sportů, které mě baví. Na historii notoricky známou se zkusit podívat malinko jinak, než je zvykem, a tu už skoro zapomenutou zase připomenout.

Základem webu zatím budou dvě tematické rubriky:

Bez lvíčka na prsou. Tady bych rád postupně zaplňoval některá bílá místa a přinášel příběhy sportovců s českými (a někdy i slovenskými) kořeny, kterým nebylo dopřáno strávit celou kariéru v rodné zemi, ale i potomků emigrantů, jež se prosadili v zahraničí, stejně jako sportovně úspěšných českých Němců.

ON THIS DAY. V ní budu připomínat významná sportovní výročí, kulatá i nekulatá, česká i světová, velká i malá.

Zcela jistě občas napíšu taky o něčem jiném, tyhle texty poputují do kolonky Pod čarou.

Jsem (a vždycky budu) velmi rád za každého nového čtenáře. Zároveň si chci dopřávat luxus psát jenom o tom, co zajímá mě, a neřešit, jaká je právě móda sezony, jestli si na titulek klikne padesát, nebo tisíc lidí. I proto První poločas je – a zůstane – nekomerčním projektem. Nebudou na vás blikat reklamy, při načítání stránek se nezačnou spouštět nevyžádaná videa. Ale pokud byste chtěli na web a jeho provoz přispět, můžete přes Buymeacoffee. Díky moc za podporu!

Přeji příjemné čtení.

Luboš Brabec
brabec.lubos@gmail.com